Ahu kelime anlamı nedir ne demek " ahu " kelime anlamı

Kelime Dili : Türkçe
Kardeş, dost, Güzel, ince, zarif kadın, Zerdüştiler'de ruhani lider, Ceylan, Güzel, ince, zarif (kadın), Güzel, ince, zarif (kadın)

Örnek :

Gönül bir ahu güzele / Takılı takılı kaldı." F. Halıcı, Ceylan, karaca,
Not : Bu sayfa üzerinde ahu kelime anlamı gösterilmektedir. ahu kelime anlamı nedir ? ahu ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca ahu kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan ahu kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( ahu kelime anlamı nedir ne demek ? )

" ahu " eş anlamları

  • ahu
  • ceylan

" ahu " kelimesine benzer sonuçlar

ahu gözlü kelime anlamı nedir ne demek ? ahu gözlü

Gözleri güzel olan

ahududu kelime anlamı nedir ne demek ? ahududu

jola mora ağaç çileği Gülgillerden; böğürtlen gibi çalı halinde, dikenli bir bitki Bu bitkinin duta benzeyen, kırmızı renkli, sulu ve kokulu yemişi, ağaç çileği Gülgillerden, dikenli bir bitki (Rubus idaeus) Gülgillerden, böğürtleni andıran, çalı görünümünde, dikenli bir bitki (Rubus idaeus)

ahududu, -nu kelime anlamı nedir ne demek ? ahududu, -nu

gülgillerden, dikenli bir bitki (rubus idaeus). // bu bitkinin duta benzeyen, kırmızı renkli sulu ve kokulu yemişi, ağaççileği.

ahu gözlü (gözleri ahu ya da ahu bakışlı) kelime anlamı nedir ne demek ? ahu gözlü (gözleri ahu ya da ahu bakışlı)

güzel gözleri olan.

ahu gibi kelime anlamı nedir ne demek ? ahu gibi

çok güzel, çekici.

Sayfa başına dön