Sukut kelime anlamı nedir ne demek " sukut " kelime anlamı

Kelime Dili : Arapça
Düşme: "Bu davanın sukutunu talep ederim." S. F. Abasıyanık, Ahlâk bakımından alçalma, Büyük bir vazifeden ayrılma, Sarkma, Çocuğun eksik veya ölü olarak doğması, Mahvolma, Devrilme, Düşme. Yukardan aşağıya birden iniverme, Düşme, düşüş, Değerini kaybetme. Bozulma, Düşme, Düşme

Örnek :

Bu davanın sukutunu talep ederim." S. F. Abasıyanık, değerden düşme, düşüş, alçalış,
Not : Bu sayfa üzerinde sukut kelime anlamı gösterilmektedir. sukut kelime anlamı nedir ? sukut ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca sukut kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan sukut kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( sukut kelime anlamı nedir ne demek ? )

" sukut " eş anlamları

  • sukut
  • düşme

" sukut " kelimesine benzer sonuçlar

sukut etmek kelime anlamı nedir ne demek ? sukut etmek

Düşmek

Sukut Sebebi kelime anlamı nedir ne demek ? Sukut Sebebi

Sukût Nedeni. Bir Şeyi, Bir Hakki Düşüren Sebeb Veya Sebebler. Meselâ Bir Kisim Haklarin Üzerinden Belli Bir Süre Geçince Düşmesi Gibi. Hak Veya Dava Zaman Aşimi Gibi.

Sukut U Hak kelime anlamı nedir ne demek ? Sukut U Hak

Hakkin Düşmesi, Bazi Nedenlerle Hakkin Sona Ermesi.

sukutu hayal kelime anlamı nedir ne demek ? sukutu hayal

düş kırıklığı, hayal kırıklığı.

sukut, -tu kelime anlamı nedir ne demek ? sukut, -tu

düşme.

Sayfa başına dön