Hayırsız kelime anlamı nedir ne demek " hayırsız " kelime anlamı

Kelime Dili : Türkçe
Sevgi ve bağlılığını yitiren, vefasız, Sevgi ve bağlılığını yitiren, vefasız

Örnek :

Ne olduğu bilinmeyen hayırsız bir nişanlıyı beklermiş." Y. K. Karaosmanoğlu, Yararı olmayan, hayrı olmayan,
Not : Bu sayfa üzerinde hayırsız kelime anlamı gösterilmektedir. hayırsız kelime anlamı nedir ? hayırsız ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca hayırsız kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan hayırsız kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( hayırsız kelime anlamı nedir ne demek ? )

" hayırsız " eş anlamları

  • hayırsız
  • vefasız

" hayırsız " kelimesine benzer sonuçlar

hayırsızlık kelime anlamı nedir ne demek ? hayırsızlık

HAŞB Hayırsız olma durumu

" hayırsız " kelimesi içeren ata sözleri

Akıllı oğlan neyler ata malını, akılsız oğlan neyler ata malını, (Hayırlı evlat neylesin Ata Sözü Akıllı oğlan neyler ata malını, akılsız oğlan neyler ata malını, (Hayırlı evlat neylesin

malı, hayırsız evlat neylesin malı), (Oğlum deli malı neylesin, oğlum akıllı malı neylesin). Bir baba çocuklarına mal bırakmalıyım diye düsünmemelidir. Çocuk akıllı ise malı kendisi kazanır; baba malına gerekseme duymaz. Akılsız ise, babası ne denli mal bırakırsa bıraksın, altından girer, üstünden çıkar; malsız kalır. Bu duruma göre babanın ona mal bırakması gerekmez.

Hayırlı komsu, hayırsız akrabadan iyidir. Ata Sözü Hayırlı komsu, hayırsız akrabadan iyidir.

Bkz. Yakın dost...

Yakın (hayırlı) dost (komsu) hayırsız hısımdan (akrabadan) yeğdir (iyidir). Ata Sözü Yakın (hayırlı) dost (komsu) hayırsız hısımdan (akrabadan) yeğdir (iyidir).

Dlgi ve iyiliklerini görmekte olduğumuz komsu ve dostlarımız, hiçbir ilgisini görmediğimiz hısımlarımızdan, bize daha yakındır.

Sayfa başına dön