Yayda kelime anlamı nedir ne demek " yayda " kelime anlamı

Kelime Dili : Azerice
Zodyak üzerinde, Akrep ile Oğlak arasında bulunan burç HINYE KAVS ŞESİB keman zemberek Yaz mevsimi Zenberek Kayseri ilinde, bir çok kuş türünü barındıran bir göl Hallacın pamuk veya yünü atmak için tokmak yardımıyla kullandığı araç Bir eğriden alınan parça Keman, viyolonsel gibi çalgılarda, titreşim yoluyla ses çıkarmaya yarayan parça Hallacın pamuk veya yünü atmak için tokmak yardımıyla kullandığı araç

Örnek :

Karınları hallaç yayından kopup fırlamış gibi beyaz." R. H. Karay Zodyak üzerinde Akrep ile Oğlak arasında bulunan burcun adı Ok atmaya yarayan, iki ucu arasına kiriş gerilmiş, eğri ağaç veya metal çubuk. Çeşitli amaçlarla ve çeşitli biçimlerde yapılan esnek makine bölümleri Çeşitli amaçlarla ve çeşitli biçimlerde yapılan esnek makine bölümleri Ok atmaya yarayan, iki ucu arasına kiriş gerilmiş, eğri ağaç veya metal çubuk Bir eğriden alınan parça(geo.)
Not : Bu sayfa üzerinde yayda kelime anlamı gösterilmektedir. yayda kelime anlamı nedir ? yayda ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca yayda kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan yayda kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( yayda kelime anlamı nedir ne demek ? )
Sayfa başına dön