Taslar kelime anlamı nedir ne demek " taslar " kelime anlamı

Kelime Dili : İtalyanca
Başa giyilen metal koruyucu: "Tulumbacılar yangınlarda başlarına kalaylı taslar giyerler." S. Birsel (sıfat) Bir tasın alacağı miktarda olan Genellikle içine sulu şeyler konulan metal vb.den yapılmış kap (C.: Atvâs) Meşhur bir kabın adı. Tas hunu içine sulu şeyler konulan kap Eski bir Türk sazı Bir tasın alacağı miktarda olan Başa giyilen metal koruyucu
Not : Bu sayfa üzerinde taslar kelime anlamı gösterilmektedir. taslar kelime anlamı nedir ? taslar ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca taslar kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan taslar kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( taslar kelime anlamı nedir ne demek ? )

" taslar " kelimesi içeren ata sözleri

Alçak yerde tepecik kendisini dağ sanır. (Alçak yerin tepeciği dağ görünür). Ata Sözü Alçak yerde tepecik kendisini dağ sanır. (Alçak yerin tepeciği dağ görünür).

Bilgili kimselerin bulunmadığı bir toplulukta az bilgili kisi dahilik taslar.

Bos fıçı çok langırdar. Ata Sözü Bos fıçı çok langırdar.

Bilgili, erdemli kimse çok konusmaz; gösteristen kaçınır. Ama bunlardan yoksun olan kisi, bilgiçlik taslar; çok konusur; bos laflarla çevreyi rahatsız eder.

Meyveli ağacı taslarlar. Ata Sözü Meyveli ağacı taslarlar.

Çoğu zaman, bilgili, becerikli kimselere satasırlar.

Sayfa başına dön