Seçim Sandığı kelime anlamı nedir ne demek " seçim sandığı " kelime anlamı

Kelime Dili : Türkçe
Seçimde oyların içine atıldığı sandık
Not : Bu sayfa üzerinde seçim sandığı kelime anlamı gösterilmektedir. seçim sandığı kelime anlamı nedir ? seçim sandığı ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca seçim sandığı kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan seçim sandığı kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( seçim sandığı kelime anlamı nedir ne demek ? )

" seçim sandığı " kelimesine benzer sonuçlar

seçim tutanağı kelime anlamı nedir ne demek ? seçim tutanağı

Seçimlerde yetkili kurulca seçim sonuçlarının tespit edildiği resmî belge

seçimlik ders kelime anlamı nedir ne demek ? seçimlik ders

Seçmeli ders

seçimler kelime anlamı nedir ne demek ? seçimler

intihabat Kanunlar, yönetmelikler uyarınca bir veya daha çok aday arasından belli bir veya birkaçını oy vererek seçme, intihap

Örnek :

Seçim günleri yaklaştıkça iki komşu da propaganda faaliyetini büsbütün artırdılar." H. Taner Kanunlar, yönetmelikler uyarınca bir veya daha çok aday arasından belli bir veya birkaçını oy vererek seçme, intihap Seçmek işi Seçme işi

Seçim kelime anlamı nedir ne demek ? Seçim

Intihap, Seçme Işleminin Kendisi.

Seçim Bölgesi kelime anlamı nedir ne demek ? Seçim Bölgesi

En Az Muhtarlik Düzeyindeki Yerin Bir Seçim Bölgesidir. Ayrica En Fazla Dört Milletvekilinin Çikacaği Yer, Bir Seçim Bölgesidir.

Seçim Çevresi kelime anlamı nedir ne demek ? Seçim Çevresi

Her Il Bir Seçim Çevresidir. Ancak Son Zamanlarda En Fazla Yedi Milletvekilinin Çikacaği Bir Yer Seçim Çevresi Kabul Edilmiştir. Daha Fazla Ise O Zaman O Çevre Seçim Bölgelerine Ayrilmiştir. Meselâ Istanbul, Ankara Vb. Anakent Statüsü Taşiyan Şehirler Ile Sair Büyük Şehirler Böyledir.

Seçim Dönemi kelime anlamı nedir ne demek ? Seçim Dönemi

Seçim Evreleri. Seçimle Gelen Kurul Ve Meclislerin Görevlerini Sürdüreceği Zaman Dilimi. Genelde Beş Yildir.

Seçim Kurulu kelime anlamı nedir ne demek ? Seçim Kurulu

Seçim Işlerini Yürütmekle Görevli Kurul. Başinda Bir Hâkim Bulunur, Ayrica Siyâsi Parti Temsilcileri De Yer Alir.

Seçim Kütüğü kelime anlamı nedir ne demek ? Seçim Kütüğü

Oy Kullanacak Seçmenlerin Isim Listelerinden Ibaret Kütük.

Seçim Propagandasi kelime anlamı nedir ne demek ? Seçim Propagandasi

Adaylarin, Hak Tarafindan Seçilmeleri Öncesinde Lehinde Kamuoyu Oluşturmak Için Yaptiklari Propaganda. Partili Ve Partisiz Adaylara Taninan Yazili Ve Sözlü Propaganda Biçimi.

Seçim Sistemi kelime anlamı nedir ne demek ? Seçim Sistemi

Seçimlerde Uygulanan Ve Kullanilan Oylarin Adaylara Bölüşümünü Gösteren Usûl. Bu Da Değişik Değişiktir. Mutlak Ekseriyet Sistemi: Bu Da Seçimde En Çok Oy Alan Aday Veya Parti Bütün Sandalyeleri Kazanmiş Olmaktadir. Nisbî Temsil Sistemi: Burada Alinan Oylar Arasinda Bir Oranlama Yapilmakta Ve Barajin Üstünde Kalan Oylara Göre Sandalyeler Bölüşülmektedir. Belirlenen Baraji Yakalayamayan Oylar Hesaba Alinmamaktadir. Her Kesimi Ve Her Oyu Hesaba Katan Bakiye Sistemi Vb. Leri De Vardir. Bir De Seçim Tek Dereceli Ve Iki Dereceli Olabilir. Bugün Abd De Başkan Seçimi Iki Derecelidir. Avrupa'daki Başkan Seçimleri Ise Tek Derecelidir.

Seçim Suçlari kelime anlamı nedir ne demek ? Seçim Suçlari

Seçim Sirasinda Uygulanan Yasa Hükümlerine Aykiri Davranmak Suretiyle Işlenen Suçlar. Seçimlerin Serbestlik Ve Tarafsizliği Ilkesine Aykiri Davranişlar.

Seçim Yasaği kelime anlamı nedir ne demek ? Seçim Yasaği

Seçimlerin Sağlikli Yapilmasini Gerçekleştirmek Için Konulan Yasaklar.

Seçimlik kelime anlamı nedir ne demek ? Seçimlik

Muhayyerlik, Hukuken Yapilan Bir Sözleşmede Taraflardan Birisinin Diğeri Lehine Tanidiği Seçme, Ihtiyar Etme Hakki.

Seçimlik Borç kelime anlamı nedir ne demek ? Seçimlik Borç

Alacakli Lehine Birden Çok Edimin Belirlenip De Borçlunun Banlardan Birisini Seçmesi Ile Borcun Yerine Gelmesi Durumunda Sözkonusu Olan Borç. Meselâ Alacakli Lehine Olarak Doğan Borç; Para, Mal Veya Hizmetten Birisinin Ifâsi Ile Borçlunun Borçtan Kurtulmasinda Seçimlik Borç Vardir. Kefâret Burcunda Kişi Allah'a Karşi Bu Borcundan Kurtulma, Fakiri Doyurma Borçlarindan Birisini Yerine Getirmesinde Kefâret Borcunun Bitmesi Halinde Seçimlik Bir Borç Durum Sözkonusudur.

Seçimlik Dava kelime anlamı nedir ne demek ? Seçimlik Dava

Borçlunun Seçimlik Borcunu Belirleyip Ödememesi Durumunda Alacaklinin Bu Borcun Borçluca Seçilerek Ödenmesini Sağlamak Için Alacakli Tarafindan Borçlu Aleyhine Açilan Davadir.

seçim yapmak kelime anlamı nedir ne demek ? seçim yapmak

seçmek.

seçim çevresi (bölgesi) kelime anlamı nedir ne demek ? seçim çevresi (bölgesi)

bir milletvekilinin seçilmiş olduğu bölge.

Sayfa başına dön