Farz Etmek kelime anlamı nedir ne demek " farz etmek " kelime anlamı

Kelime Dili : Türkçe
düşünmek Öyle kabul etmek, var saymak TEFRİZ
farz etmek kelimesi ingilizcesi nedir ? = to assume or imagine sth for the sake of argument. assume. consider. grant. guess. presume. reckon. take. think. understand.
Not : Bu sayfa üzerinde farz etmek kelime anlamı gösterilmektedir. farz etmek kelime anlamı nedir ? farz etmek ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca farz etmek kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan farz etmek kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( farz etmek kelime anlamı nedir ne demek ? )

" farz etmek " eş anlamları

  • farz etmek
  • varsaymak

" farz etmek " kelimesine benzer sonuçlar

farz olmak kelime anlamı nedir ne demek ? farz olmak

Yapılması kaçınılmaz olmak

farzlar kelime anlamı nedir ne demek ? farzlar

Bir kimseyi bir vazifeye tayin etmek veya maaş bağlamak. Bir kimsenin kendi nefsine âid iken başkasına hibe ettiği muayyen bir şey. (Bunun zıddı "karz"dır.) Fık: Din hususunda icrası vâcib, terki mâsiyet olan Hükmü İlâhî. Kur'anı Kerim veya Hadisi Şerifle sâbit olan Cenabı Hakk'ın kat'i emri: Şirk koşmamak, iman etmek, namaz kılmak, yalan söylememek gibi Bir dâvaya mevzu ve rükün kılınan husus Addetmek, saymak, tutmak Bir şeyi delmek, gedik açmak Takdir veya beyan eylemek SARF Yapılması zorunlu olan Müslümanlıkta, özür olmadıkça yapılması zorunlu, yapılmaması günah sayılan ibadet Yapmak zorunda kalınan şey, boyun borcu

farzolunmuş kelime anlamı nedir ne demek ? farzolunmuş

Var sayılmak

farzımuhal kelime anlamı nedir ne demek ? farzımuhal

Olmayacak, gerçekleşmeyecek bir şeyi olacakmış, gerçekleşecekmiş gibi düşünerek, sayarak, tutalım ki, sayalım ki, var sayalım ki

Farz kelime anlamı nedir ne demek ? Farz

Ödev, Yapilmasi Zorunlu Iş. Islâm Hukukunda Herkesin Kesinlikle Yapmasi Gereken Temel Işler. Emredici Hükümlerle Sabit Olan Işler. Bu Da Yerine Getirilişine Göre: I. Faiz-I Ayn: Şartlari Bulunan Herkesin Bizzat Yapmasi Gereken Temel Ödevler. Namaz, Oruç Gibi. Ii. Fari-I Kifâye: Şartlar Bulunduğunda Birkaç Kişinin Yapmasi Ile Diğerlerinin Bunu Yapmaktan Kurtulmasi. Cenâze Namazi, Ilim Öğrenmek Gibi.

Farz I Muhal kelime anlamı nedir ne demek ? Farz I Muhal

Muhal Farz, Düşünülemez Ama Düşünülse Bile, Olmasi Zor Ama Olmuş Sayalim.

farzımuhal, -li kelime anlamı nedir ne demek ? farzımuhal, -li

olmayacak, gerçekleşmeyecek bir şeyi olacakmış, gerçekleşecekmiş gibi düşünerek, sayarak, tutalım ki, sayalım ki.

farz olunmak kelime anlamı nedir ne demek ? farz olunmak

varsayılmak.

Sayfa başına dön