Müdara kelime anlamı nedir ne demek " müdara " kelime anlamı

Kelime Dili : Türkçe
Sulh ve salâh üzere bulunmak. (Meşru bir surette ve iyi bir netice için yapılan müdârâ memduhtur. Fena bir netice için ise, kötüdür; İslâmlığa yakışmaz, İslâm onu men'eder.) (Bak: Mümaşat) Başkalarının fikirlerine uyarcasına hareket etmek Dost gibi görünme. Yüze gülme Yüze gülme, yüze gülücülük, dost gibi görünen
Not : Bu sayfa üzerinde müdara kelime anlamı gösterilmektedir. müdara kelime anlamı nedir ? müdara ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca müdara kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan müdara kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( müdara kelime anlamı nedir ne demek ? )

" müdara " kelimesine benzer sonuçlar

müdara etmek kelime anlamı nedir ne demek ? müdara etmek

dost gibi görünmek, yüze gülmek.

" müdara " kelimesi içeren ata sözleri

Kaldın mı oğul eline, müdara eyle geline. Ata Sözü Kaldın mı oğul eline, müdara eyle geline.

Oğullarının bakımına muhtaç olan ana baba, gelinlerine yaranmak zorundadırlar. Çünkü evin asıl sahibi artık oğulları değil gelinleridir.

Sayfa başına dön