Sinyal Lambası kelime anlamı nedir ne demek " sinyal lambası " kelime anlamı

Kelime Dili : Türkçe
genellikle motorlu taşıtlarda, taşıtın hangi yöne döneceğini gösteren lamba.
Not : Bu sayfa üzerinde sinyal lambası kelime anlamı gösterilmektedir. sinyal lambası kelime anlamı nedir ? sinyal lambası ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca sinyal lambası kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan sinyal lambası kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( sinyal lambası kelime anlamı nedir ne demek ? )

" sinyal lambası " kelimesine benzer sonuçlar

sinyal müziği kelime anlamı nedir ne demek ? sinyal müziği

Radyo ve televizyonda aynı programın başında çalınan müzik

sinyalin kelime anlamı nedir ne demek ? sinyalin

Bir şey bildirmek için verilen işaret Telefonda, hat bağlantısının olduğunu, numaraları çevirmeye başlanabileceğini haber veren ses, çevir sesi Fr. Kararlaştırılmış bir haberi verme işareti. İşaret

Sinyal kelime anlamı nedir ne demek ? Sinyal

Signal (Signil): Işaret, Bir Şeyi Harekete Geçirme, Bir Işi Yapmak Için Verilen Emir, Işaret. Arabalarin Seyir Halinde Iken Sağa Sola Dönme Sirasinda Verdikleri Işaret.

Sinyal Dedektörü kelime anlamı nedir ne demek ? Sinyal Dedektörü

Kavşak Kollarindan Gelen Trafik Miktarlarini Sayan, Elektronik Veya Mekanik Sistemlerdir.

Sinyal Programi kelime anlamı nedir ne demek ? Sinyal Programi

Bir Kavşakta Karşilaşan Tüm Akimlarin Hareketlerini, Belirli Bir Sira Içinde Düzenleyen Sinyal Zamanlamasidir.

Sinyalizasyon kelime anlamı nedir ne demek ? Sinyalizasyon

Bir Şehir Içindeki Trafik Işaret Ve Lambalarinin, Işikli Cihazlarin Tümü. Otomatik Olarak Çalişan Trafik Lambalari Ve Işaretleri. Trafiğin; Işikli Işaretler Ve Bunlara Kumanda Eden Cihazlar Kullanilarak Düzenlenmesidir. I. Alan Kontrol Sistemi: Kent Içi Yollarin Kavşaklarinda Kurulan Sinyalizasyon Tesislerinin Tümü Arasinda Bir Koordinasyon Sağlayarak, Uygun Sinyallerin Verilmesini Düzenleyen Ve Bilgisayar Ile Yürütülen Sistemdir. Ii. Izole Sistem: Diğer Sinyal Sistemleri Ile Bir Bağlantisi Bulunmayan Ve Tek Başina Çalişan Sinyal Sistemidir. Iii. Koordine Sistem: Ayni Hat Üzerinde, En Az Iki Kavşağin Birbirine Bağli Olarak Çalişmasini Sağlayan Sinyalizasyon Sistemidir. Iv. Progresif Sistem: Bir Kavşakta Geçiş Hakki Olan Bir Taşitin, Diğer Koordineli Kavşaklarda Da Beklemesiz Geçişini Sağlayan Ve Sinyalleri Buna Göre Düzenleyen Sistemdir. V. Senkronize Sistem: Koordineli Kavşaklarda, Ayni Anda Ayni Sinyalleri Veren Sistemdir.

sinyal vermek kelime anlamı nedir ne demek ? sinyal vermek

taşıtın sinyal lambası aracılığıyla döneceği yönü belirtmesi. // bir şeyi işaretle bildirmek.

Sayfa başına dön