Şahadet Getirmek kelime anlamı nedir ne demek " şahadet getirmek " kelime anlamı

Kelime Dili : Türkçe
"tanrı'dan başka tapacak yoktur ve hz. muhammet onun kulu ve peygamberidir" anlamına gelen kelimei şahadet adını taşıyan arapça sözü okumak.
Not : Bu sayfa üzerinde şahadet getirmek kelime anlamı gösterilmektedir. şahadet getirmek kelime anlamı nedir ? şahadet getirmek ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca şahadet getirmek kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan şahadet getirmek kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( şahadet getirmek kelime anlamı nedir ne demek ? )

" şahadet getirmek " kelimesine benzer sonuçlar

şahadetname kelime anlamı nedir ne demek ? şahadetname

f. Bir işin yapılmasına müsaade veren resmî izin kâğıdı. Vesika. Diploma Resmi makamların, kurum ve kuruluşun veya bir kişinin bildiği bir olguyu onay ve doğrulamak için düzenlenen belge Bir işin yapıldığını gösteren, yetkilisi tarafından verilmiş olan onaylanmış belge Diploma, sertifika, bröve

şahadet kelime anlamı nedir ne demek ? şahadet

Tanıklık (Şehâdet) Şâhidlik Allah (C.C.) rızâsı yolunda hayatını fedâ etmek. Din için muharebeden şehitlik. (Bak: Şehid Delâlet. Alâmet, işaret, iz Bir şeyin doğruluğuna inanmak Yüksek bir ülkü uğrunda ölme, şehit olma Tanıklık, şahitlik

Şahadet Veya Şehadet kelime anlamı nedir ne demek ? Şahadet Veya Şehadet

Şahitlikte Bulunma. Taniklik, Taniklik Etme Işi. Bilgi Ve Görgüsüne Başvurma, Taniklik Etme Işi. Cmk Md. 45 Vd. Hmk Md. 245, 274.

Şahadet I Zur kelime anlamı nedir ne demek ? Şahadet I Zur

Yalan Şahitliği. Yalan Beyanda Bulunma.

Şahadetname Veya Şehadetname kelime anlamı nedir ne demek ? Şahadetname Veya Şehadetname

Bir Durumu Açiklayan Resmî Belge. Resmî Kurum Veya Kuruluşlarca Verilen Ve Bir Işi, Bir Durumu Resmen Açiklayan Yazi. Meselâ Belge Alan Öğrenciye Verilen Tasdiknâme Gibi.

şahadette bulunmak kelime anlamı nedir ne demek ? şahadette bulunmak

tanıklık etmek.

şahadet, -ti kelime anlamı nedir ne demek ? şahadet, -ti

tanıklık, °şahitlik. // yüksek bir ülkü uğrunda ölme, °şehit olma.

şahadet etmek kelime anlamı nedir ne demek ? şahadet etmek

herhangi bir konuda bildiği, gördüğü şeyleri söylemek.

Sayfa başına dön