Kinin kelime anlamı nedir ne demek " kinin " kelime anlamı

Kelime Dili : Türkçe
Kinakinadan elde edilen ve sitmanin tedavisinde kullanilan beyaz alkaloit. Halk arasinda, tuzlarindan biri olan kinin sülfatı sözünden kısaltılarak sülfata denir
Not : Bu sayfa üzerinde kinin kelime anlamı gösterilmektedir. kinin kelime anlamı nedir ? kinin ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca kinin kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan kinin kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( kinin kelime anlamı nedir ne demek ? )

" kinin " eş anlamları

  • kinin
  • kinin sülfatı

" kinin " kelimesine benzer sonuçlar

kininli kelime anlamı nedir ne demek ? kininli

İçinde kinin bulunan

kinin sülfatı kelime anlamı nedir ne demek ? kinin sülfatı

Kinin

kinin gibi kelime anlamı nedir ne demek ? kinin gibi

çok acı.

" kinin " kelimesi içeren ata sözleri

At, adımına göre değil, adamına göre yürür. Ata Sözü At, adımına göre değil, adamına göre yürür.

Atın yürüyüsü binicisinin yönetimine bağlı olduğu gibi, bir isin yürüyüsü de is basındakinin bilgisine, çabasına, tutumuna göre değisir.

Düsman, düsmanın halinden bilmez. Ata Sözü Düsman, düsmanın halinden bilmez.

Savasmakta olan iki düsmandan her ikisinin de zayıf yönleri bulunur. Bir taraf, ötekinin zayıf yönlerini bilip de saldırısını bu noktalar üzerinde toplasa utkuyu kazanacaktır. Ama bunları bilmez ki...

Her basın (herkesin) bin derdi var, değirmencininki su. Ata Sözü Her basın (herkesin) bin derdi var, değirmencininki su.

Herkesin kendi yasayısı ile ilgili bir derdi vardır. Bir kisinin derdi ötekininkine benzemez.

Dki çıplak bir hamamda yakısır. Ata Sözü Dki çıplak bir hamamda yakısır.

Evlenecek çiftten biri yoksul ise ötekinin az çok bir seyleri bulunmalıdır ki için de barınabilecekleri bir ev açabilsinler ve orada büyük bir sıkıntı çekmeden yasayabilsinler.

Dki karılı bitten, iki analı sütten ölür. Ata Sözü Dki karılı bitten, iki analı sütten ölür.

Bir kisinin iki karısı olursa, isleri, her karı ötekinin yapmasını bekler. Kocaları da bakımsız kalır. Süt ninesi tutulan çocuk da, annesinin süt ninesine, onun da anneye güvenerek emzirmeyi ihmal etmelerinden iyi beslenemez. Dki baslı islerin iyi gitmemesi bundandır.

Dmam osurursa cemaat sıçar. Ata Sözü Dmam osurursa cemaat sıçar.

Bastakinin küçük bir suç islemesi, onun buyruğu altındakilerin büyük suç islemelene yol açar.

Dyilik (muhabbet) iki bastan olur. (Değirmen iyi tastan, iyilik iki bastan). Ata Sözü Dyilik (muhabbet) iki bastan olur. (Değirmen iyi tastan, iyilik iki bastan).

Birbiriyle iliskileri bulunan iki kisinin iyi geçinebilmeleri için yalnız birinin iyi olması yetmez. Ötekinin de iyi olması gerektir.

Koyunun götü bir gün açıksa keçininki her gün açık. Ata Sözü Koyunun götü bir gün açıksa keçininki her gün açık.

Davranıslarını herkesin beğendiği kimse, günün birinde yanlıs bir is yapabilir. Bu, her gün yanlıs is yapanınkinin yanında kınanacak bir durum sayılmaz.

Kurtla ortak olan tilkinin hissesi, ya tırnaktır, ya bağırsak. Ata Sözü Kurtla ortak olan tilkinin hissesi, ya tırnaktır, ya bağırsak.

Güçlü ile hileci ortak olsa güçlünün dediği olur. Hileci, ortağının kendisine vereceği, ise yaramaz paya razı olmak zorundadır. Yoksa parçalanmak tehlikesi vardır.

Öküz öküzün boynuzunda çamur görmezse korkmaz. Ata Sözü Öküz öküzün boynuzunda çamur görmezse korkmaz.

Birisiyle kavgaya girismesi olasılığı bulunan kisi, karsısındakinin yenilmezliğini anlatan bir belirti görmezse ondan korkmaz.

Sen bilirsin deyince (değirmende) kavga olmaz. Ata Sözü Sen bilirsin deyince (değirmende) kavga olmaz.

Bir konu üzerindeki görüsme sırasında uysallık gösterir, karsınızdakinin dediğini kabul ederseniz, anlasmazlık çıkmaz.

Tilkinin dönüp (gezip, dolasıp) geleceği yer, kürkçü dükkanıdır. Ata Sözü Tilkinin dönüp (gezip, dolasıp) geleceği yer, kürkçü dükkanıdır.

Bir kisi, ne kadar kendi havasında yasarsa yasasın, istediği isi yaparsa yapsın, sonunda, bağlı bulunduğu çevreye ve ise dönmek zorunda kalır.

Sayfa başına dön