Vasiy I Muhtar kelime anlamı nedir ne demek " Vasiy I Muhtar " kelime anlamı

Aile Meclisince Seçilen Ve Mahkemece Onanan Vasi, Seçimle Gelen Vasi.
Not : Bu kelime Hukuk Terimidir.
Not : Bu sayfa üzerinde Vasiy I Muhtar kelime anlamı gösterilmektedir. Vasiy I Muhtar kelime anlamı nedir ? Vasiy I Muhtar ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca Vasiy I Muhtar kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan Vasiy I Muhtar kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( Vasiy I Muhtar kelime anlamı nedir ne demek ? )

" Vasiy I Muhtar " kelimesine benzer sonuçlar

vasiyet etmek kelime anlamı nedir ne demek ? vasiyet etmek

VİSAYE öldükten sonra yapılmasını istemek isa

vasiyette kelime anlamı nedir ne demek ? vasiyette

Fık: Bir malı veya menfaatı, ölümden sonrası için bir şahsa veya bir hayır cihetine teberru yolu ile (yani, meccanen) temlik etmek Bir işi birisine havale etmek Emir AHD VESAYET Bir kimsenin ölümünden sonra yapılmasını istediği şey Vasiyetname Bir kimsenin ölümünden sonra yapılmasını istediği şey

Örnek :

Şimdiki hür Türkiye halkının yarınki hür Türkiye halkına vasiyeti işte budur." R. E. Ünaydın

Vasiyetname kelime anlamı nedir ne demek ? Vasiyetname

Vasiyet Yazılan Kâğıt

Vasiyet kelime anlamı nedir ne demek ? Vasiyet

Vasiyet: Tavsiye Anlamında Söz. Bir Kimsenin Hayatında, Ölümü Veya Yokluğunda Başkalarından Bir Şey Yapmalarını Istemesi. Ismarlama. Kendi Malına Başkasını Malik Kılma. Emir. Farz. Gerisi Için Tavsiyede Bulunma. Ailesinin Ve Malının Yararına Başkalarını Tasarruf Sahibi Kılma.

Vasiyet Veya Vasiyyet kelime anlamı nedir ne demek ? Vasiyet Veya Vasiyyet

Ölüme Bağli Olarak Ve Tek Tarafli Yapilan Bir Işlem. Ölümden Sonra Hüküm Ifade Etmek Üzere Bir Kimsenin Malinda Tasarrufta Bulunmasi. Bu Da Sözlü Veya Yazili Şekilde Olur Ki, Buna Vasiyetnâme Denilir. Mk Md.478 Vd.

Vasiy I Mansub kelime anlamı nedir ne demek ? Vasiy I Mansub

Atanmiş Vasi, Mahkemece Tayin Edilen Vasi.

vasiyet, -ti kelime anlamı nedir ne demek ? vasiyet, -ti

bir kimsenin ölümünden sonra yapılmasını istediği şey.

Sayfa başına dön