Tanzim Edici Muamele kelime anlamı nedir ne demek " Tanzim Edici Muamele " kelime anlamı

Düzenleyici Işlem. Idarenin Bir Hususu Düzenlemeye Yönelik Girişimleri. Tüzük Ve Yönetmelik Gibi Şeylerle Bir Konuyu Düzenleme.
Not : Bu kelime Hukuk Terimidir.
Not : Bu sayfa üzerinde Tanzim Edici Muamele kelime anlamı gösterilmektedir. Tanzim Edici Muamele kelime anlamı nedir ? Tanzim Edici Muamele ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca Tanzim Edici Muamele kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan Tanzim Edici Muamele kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( Tanzim Edici Muamele kelime anlamı nedir ne demek ? )

" Tanzim Edici Muamele " kelimesine benzer sonuçlar

tanzim satışı kelime anlamı nedir ne demek ? tanzim satışı

Satıcı fiyatlarının yükselmesini önlemek, bazı malların tüketiciye ulaşmasını sağlamak için belediye veya başka kamu kuruluşlarınca yapılan satış

tanzimattan kelime anlamı nedir ne demek ? tanzimattan

Osmanlı Devleti tarihinde Tanzimat devri Islahat. Tanzimler. Nizam verme ve nizama koymalar Sultan Abdülhamit zamanında 1839'da Gülhane Hattı Hümayunu adıyla anılan bir fermanla ilan edilen yönetimi iyileştirme tasarısı ve bu iyileştirmenin yapıldığı dönem Sultan Abdülmecit zamanında, 1839'da Gülhane Hattıhümayunu adıyla anılan bir fermanla ilan edilen, yönetimi iyileştirme tasarısı ve bu iyileştirmenin yapıldığı dönem İdari işlerin düzeltilmesi için alınan önlemlerin ve yapılan uygulamaların tamamı düzenlemeler, tanzîm etmeler

tanzimatçı kelime anlamı nedir ne demek ? tanzimatçı

Tanzimat yanlısı kimse Tanzimat hareketinde görev almış olan kimse

tanzim etme kelime anlamı nedir ne demek ? tanzim etme

öremek, Düzenlemek, düzeltmek, düzen vermek, Sıralamak,

Tanzim kelime anlamı nedir ne demek ? Tanzim

Nizama Sokma, Düzenleme, Yeniden Bir Daha Elden Geçirme. Çoğulu Tanzimâtdir; Işlerin Tümüyle Yeni Baştan Düzenlenmesi, Islahi. Idarenin Yeniden Yapilanmasi. Osmanlilarin Idarî Bakimdan Bati Tipine Göre Yeniden Yapilanmasina Tanzimât Denilmiştir.

tanzimat, -tı kelime anlamı nedir ne demek ? tanzimat, -tı

sultan abdülmecit zamanında, 1839'da gülhane hattı hümayunu adıyla anılan bir fermanla ilan edilen, yönetimi iyileştirme tasarısı ve bu iyileştirmenin yapıldığı dönem. // yönetimsel işlerin düzeltilmesi için alınan önlemlerin ve yapılan uygulamaların tümü.

tanzim etmek kelime anlamı nedir ne demek ? tanzim etmek

sıralamak. // düzenlemek, düzeltmek, düzen vermek.

Sayfa başına dön