Sinif kelime anlamı nedir ne demek " Sinif " kelime anlamı

Grup, Bir Kesim, Hak Toplumun Belli Bir Kesiti. Zengin Fakir, Hür-Köle, Müslüman-Zimmî Gruplari Gibi.
Not : Bu kelime Hukuk Terimidir.
Not : Bu sayfa üzerinde Sinif kelime anlamı gösterilmektedir. Sinif kelime anlamı nedir ? Sinif ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca Sinif kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan Sinif kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( Sinif kelime anlamı nedir ne demek ? )

" Sinif " kelimesine benzer sonuçlar

siniflandirma kelime anlamı nedir ne demek ? siniflandirma

KLASMAN Karşılaştırma esasına bağlı olarak tasnif yapma Bölümlendirme

Sinif Mücadelesi kelime anlamı nedir ne demek ? Sinif Mücadelesi

Bati Tipi Ekonomik Ve Demokratik Yönetimlerde Işçilerle Sermâye Sahipleri Arasinda Cârî Olduğu Kabul Edilen Ve Bir Kisim Iktisatçilarca Körüklenen, Teşvik Edilen Mücâdele. Marksizmde Ve Kapitalizmde Karşilikli Olarak Bu Iki Sinif Arasinda Mücâdelenin Varliği Benimsenir. Müslümanlikta Ise, Temelde Böyle Iki Sinif Kabul Edilir. Ama Ikisi Arasini Kaynaştiran, Birlik Ve Beraberliği Sağlayan Hukukî Ve Sosyal Kurallar Tâ Baştan Itibaren Geliştirilmiştir. Meselâ; Işçi Ücretinin Alninin Teri Kurumadan Verilmesi, Patronun Yediğinden Ve Içtiğinden Aynen Işçisine Yedirip Içirmesi, Işçilerine Dayanamayacaği Yükler Yüklememesi, Yeterli Ücret Vermesi.... Gibi Mecburiyetler Sözkonusudur.

Sinif Tenzili kelime anlamı nedir ne demek ? Sinif Tenzili

Sinif Indirimi, Bir Tür Disiplin Cezasidir. Bir Memurun Bulunduğu Dereceden Bir Aşağiya Indirilmesi, Derece Değişikliği Yapilmasi.

Sayfa başına dön