Mülkiyet Hakki kelime anlamı nedir ne demek " Mülkiyet Hakki " kelime anlamı

Kişinin Bir Mal Üzerindeki Hâkimiyeti. Bu Hak En Güçlü Bir Haktir.
Not : Bu kelime Hukuk Terimidir.
Not : Bu sayfa üzerinde Mülkiyet Hakki kelime anlamı gösterilmektedir. Mülkiyet Hakki kelime anlamı nedir ? Mülkiyet Hakki ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca Mülkiyet Hakki kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan Mülkiyet Hakki kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( Mülkiyet Hakki kelime anlamı nedir ne demek ? )

" Mülkiyet Hakki " kelimesine benzer sonuçlar

Mülkiyet kelime anlamı nedir ne demek ? Mülkiyet

Bir Mala Sahip Olma, Mal Üzerinde Kişinin Veya Devletin Hakimiyeti. Mülk Mallarda Mülkiyet Hem Rakabe Mülkiyetini Hem De Zilyedliği Içersine Alir. Islâm Hukukunda Özel Mülkiyete Konu Olmayan Mallardâ Rakabe Mülkiyeti Devletin Veya Bir Kamu Kurumunun, Vakiflarin Ise De Zirâî Yararlanma Hakki Veya Zilyelik Kişilerin Olabilmekteydi.

Mülkiyeti Muhafaza kelime anlamı nedir ne demek ? Mülkiyeti Muhafaza

Satilan Bir Malin Bedeli Tamamen Ödenene Kadar Mülkiyetinin Saticida Birakilmasi, Bu Satişta Noterde Düzenlenen Satiş Senedinde Malin Siciline Mülkiyetinin Saticida Muhafaza Edildiğine Dair Kayit Düşürülür Ve Noterce Bu Tasdik Edilir.

Mülkiyetin Gayri Ayni Haklar kelime anlamı nedir ne demek ? Mülkiyetin Gayri Ayni Haklar

Bunlara Mahdûd Aynî Haklar Da Denilir, Irtifak Haklari, Rehin Hakki, Sair Sinirli Aynî Haklardir. Rakabe Mülkiyeti Dişindaki Sinirli Haklar.

Mülkiyet I Müştereke kelime anlamı nedir ne demek ? Mülkiyet I Müştereke

Ortak Mülk, Iştirak Halinde Kullanilan Mülkiyet.

mülkiyet, -ti kelime anlamı nedir ne demek ? mülkiyet, -ti

bir mala sahip olma, kendisinin olan bir şeyi yasa çerçevesi içinde istediği gibi kullanabilme hakkı, iyelik: özel mülkiyet .

Sayfa başına dön