Ikame I Dava kelime anlamı nedir ne demek " Ikame I Dava " kelime anlamı

Dava Açma, Mahkemede Dava Açma Durumu.
Not : Bu kelime Hukuk Terimidir.
Not : Bu sayfa üzerinde Ikame I Dava kelime anlamı gösterilmektedir. Ikame I Dava kelime anlamı nedir ? Ikame I Dava ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca Ikame I Dava kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan Ikame I Dava kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( Ikame I Dava kelime anlamı nedir ne demek ? )

" Ikame I Dava " kelimesine benzer sonuçlar

Ikame kelime anlamı nedir ne demek ? Ikame

Yerine Geçme, Yerine Geçirme, Iskan Etme, Yerleştirme. Dava Açmak. Hukukta Ikamenin Farkli Kullanilişi Vardir. Şöyle Ki: I. Aynî Ikâme: Bir Şey Yerine Bir Başka Şeyi Veya Ayni Geçirme Biriyle Diğerini Değiştirme. Ii. Şahsî Ikâme: Kişilerin Birbiriyle Yer Değiştirmesi, Birinin Yerini Almasi Veya Yerini Tutmasi. Iii. Ale'l-Âde Ikâme: Mirasçilardan Hiç Kimse Mirasi Kabul Etmediğinde Veya Hiçbir Mirasçi Bulunmadiğinda Mirasi Kimin Alacağini Murisin Önceden Göstermesi. Iv. Fevka'l Âde Ikâme: Birinci Miras Birakanin Ikinci Mirasçiyi Tayin Etmesi Ve Onun Da Kendi Ölümü Halinde Kimin Mirasçi Olacağini Belirlemesi Durumunda Söz Konusu Olan Bir Ikâme Çeşididir.

Ikame I Beyyinat kelime anlamı nedir ne demek ? Ikame I Beyyinat

Delillerin Ikâmesi, Delillerin Gösterilmesi Ve Mahkemeye Sunulmasi.

Ikamet kelime anlamı nedir ne demek ? Ikamet

Oturma, Eğleşme, Yerleşme. Pas. K. Md. 25 Vd.

Ikamet Tezkeresi kelime anlamı nedir ne demek ? Ikamet Tezkeresi

Türkiye'ye Giren Yabancilarin Geçici Bir Süre Için Oturmak Üzere Resmi Mercilerden Almak Zorunda Olduklari Belge. Pas. K. Md. 15 Vs.

Ikamete Memur kelime anlamı nedir ne demek ? Ikamete Memur

Bir Yerde Oturmaya Zorlanmiş Kimse, Oturmaya Mecbur Kilinan Kişi.

Ikametgah kelime anlamı nedir ne demek ? Ikametgah

Mesken, Konut, Ikâmet Edilen Yer. Bir Kimsenin Yerleşmek Niyetiyle Oturduğu Yer. Herkesin Bir Tek Ikâmetgâhi Vardir. Tüzelkişilerin Bazen Birden Çok Ikâmetgâhi Bulunabilmektedir. Mk Md. 19, 22.

Ikametgah Ilmuhaberi kelime anlamı nedir ne demek ? Ikametgah Ilmuhaberi

Ikâmetgâh Tezkeresi. Muhtarliklarca Verilen Ve Kişinin Oturduğu Yeri Belirleyen Tezkere.

Ikametgah Masuniyeti kelime anlamı nedir ne demek ? Ikametgah Masuniyeti

Konut Dokunulmazliği, Mesken Masûniyeti. Anayasa Hükmüne Göre Herkes Konut Dokunulmazliğina, Mesken Masuniyetine Sahiptir. Yetkili Makamin Emri Olmadan Kimsenin Konutuna Girilemez.

Sayfa başına dön