Acenta kelime anlamı nedir ne demek " Acenta " kelime anlamı

Ticârî Temsilci Ve Ticârî Vekil, Belli Bir Yörede Sözleşmeyle Bir Tâcir Adina Işler Yapan Gerçek Veya Tüzelkişi, Temsilci. Acentalik Sözleşmesi Çerçevesinde, Faaliyet Gösterdikleri Mahalde, Sadece Sermâye Piyasasi Araçlarina Ilişkin Alim Ve Satim Emirlerinin Araci Kuruma Iletilmesine Ve Gerçekleşen Emirlerin Tasfiyesine Aracilik Eden Gerçek Kişi Veya Ticaret Şirketleridir. Ttk Md. 116,134.
Not : Bu kelime Hukuk Terimidir.
Not : Bu sayfa üzerinde Acenta kelime anlamı gösterilmektedir. Acenta kelime anlamı nedir ? Acenta ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca Acenta kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan Acenta kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( Acenta kelime anlamı nedir ne demek ? )

" Acenta " kelimesine benzer sonuçlar

Acenta Sözleşmesi kelime anlamı nedir ne demek ? Acenta Sözleşmesi

Acentalik Vasfi Ve Şeklini, Kapsamini Belirleyen Anlaşma.

Acentalik kelime anlamı nedir ne demek ? Acentalik

Ticârî Vekil Veya Temsilci, Sözleşmelerde Bir Kisim Kimseler, Tâcirler Adina Hareket Etmeyi Meslek Edinen Kişinin Yaptiği Iş.

Sayfa başına dön