Ayip kelime anlamı nedir ne demek " ayip " kelime anlamı

Kelime Dili : Türkçe
Utanç veren

Örnek :

Elli, altmış günlük bir ayrılık için bu kadar telaş ayıp değil mi?" R. N. Güntekin, Utanılacak davranış, Toplumun ahlak kurallarına aykırı olan, utanılacak durum veya davranış, Utanç veren, Kusur, eksiklik, Zİ'M, ŞÜRR, ŞİNAR, ZE'B, UCRE, ŞAH, VEKEF, VEZYE, ZABZAB,
Not : Bu sayfa üzerinde ayip kelime anlamı gösterilmektedir. ayip kelime anlamı nedir ? ayip ne demek ? Sözlük anlamı nedir ? gibi sorulara bu sayfa üzerinden cevap bulabilirsiniz. Ayrıca ayip kelimesi ingilizce almanca çevirisi ve anlamı bu sayfa üzerinde gösterilmektedir. Sözlük Bu ekibi olarak kelimelerin en anlaşılır anlamlarını eklemeye çalışıyoruz. Burada yer alan ayip kelimesi ile ilgili tüm açıklamalar bilgi amaçlıdır. Eksik veya hatalı çeviri işlemlerini, imla klavuzu hatalarını, yazım veya sözlük hatalarını lütfen bize bildiriniz. ( ayip kelime anlamı nedir ne demek ? )

" ayip " kelimesine benzer sonuçlar

ayipli kelime anlamı nedir ne demek ? ayipli

MÜZEMM Ayıbı, kusuru olan

Ayip Veya Ayb kelime anlamı nedir ne demek ? Ayip Veya Ayb

Ehil Ve Erbab Kişilerce Takdir Edildiğinde Malda Kiymet Eksikliğine Sebep Olan Şeyler. Kalite Bozukluğu, Eksiklik, Sakatlik Ve Benzeri Durumlar.

Ayip Davasi kelime anlamı nedir ne demek ? Ayip Davasi

Müşterinin, Satin Aldiği Malda Gördüğü Bir Sakatlik, Kusur Ve Ayb Sebebiyle Yapilan Sözleşmeyi Ya Bozmak Için Yahut Ayipdan Doğan Eksikliğin Giderilmesi Için Yahut Da Benzeri Sağlam Bir Diğer Malla Değiştirilmesi Için Açtiği Davadir.

Ayip Muhayyerliği kelime anlamı nedir ne demek ? Ayip Muhayyerliği

Maldaki Ayipdan Dolayi Taraflarin Sözleşmeyle Bağimli Olmaktan Kurtulmasi, Sözleşmenin Taraflarindan Birisinin, Karşi Tarafa Tanidiği Ve Şâyet Malda Bir Kusur Varsa Akdi Bozabileceği Hususundaki Seçimlik Hakki.

Ayiptan Ari Olma kelime anlamı nedir ne demek ? Ayiptan Ari Olma

Sakatlik Taşimama, Kusur Taşimama.

Sayfa başına dön